Menu

Zwierciadło codzienności

Jestem Dominika i chciałabym dzielić się z Wami swoją zwykłą, lub też niezwykłą codziennością. Mam nadzieję, że nie będę za bardzo przynudzać i chętnie będziecie tutaj wracać. Serdecznie zapraszam! :)

Nie oceniaj książki po okładce!

xzdomizx

Hej!

Dziś chciałam się z Wami podzielić niesamowitym człowiekiem, którego poznałam już 2 lata temu, ale wtedy jakoś nie zwracałam uwagi na to, co mówi, a wczoraj… Wczoraj zdziałał cuda i dał mi ogromnie do myślenia.

Jeden z naszych księży zorganizował spotkanie dla młodzieży z ojcem Łukaszem Buksą. Odbyło się to w godzinach szkolnych i chociaż strasznie nie chciało mi się na to iść, to było ogromnie warto. Ojciec opowiadał Nam o sobie i innych, aby pokazać Nam jak piękne jest życie i że pomimo wszystkich trudności trzeba walczyć, ale przede wszystkim, żeby zdjąć maskę.

Codziennie zakładamy maski i wychodzimy w nich do ludzi, a robimy to po to, żeby się dopasować do otoczenia. Wszystkim potrafimy mówić jak bardzo zła jest druga osoba, a jak przyjdzie Nam się z nią spotkać to potrafimy jej filiżankę z kawą podstawić pod nos. Tylko, po co to wszystko? Czy naprawdę nie potrafimy być sobą i tak bardzo potrzebujemy dopasować się do reszty?

Myślę, że każdy z Nas powinien sobie zadać powyższe pytanie i zastanowić się nad tym, co robi, a jeśli tylko ma odwagę i chcę to czas zdjąć maskę!  Bo w końcu, jeśli ktoś nie akceptuje Nas takimi, jakimi jesteśmy to nie jest to w porządku, nawet wobec nas samych. Tacy się urodziliśmy i tacy mamy być, bo każdy na Ziemi ma swoją misję do wypełnienia i najważniejsze to być sobą!

https://www.youtube.com/watch?v=2XG-KR5h614 

Bardzo ważne w tym wszystkim jest również to, aby nie oceniać człowieka tak po prostu. Bo wiedząc jak ma na imię, nazwisko czy gdzie mieszka wcale nie oznacza, że go znamy i żeby go tak naprawdę poznać, to trzeba dać mu szansę.

Na koniec chciałam Wam powiedzieć, że posiadając miłość i dach nad głową to jesteśmy obrzydliwie bogaci, tylko tego nie doceniamy.

Dobranoc Kochani! :)

 

Znalezione obrazy dla zapytania Łukasz Buksa maska

 

© Zwierciadło codzienności
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci